Wyróżnienie Digital Finance Award dla Zakłady Farmaceutyczne Polpharma oraz TI INVESTING


Spółki Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. i TI INVESTING Sp. z o.o. Sp. k. otrzymały wyróżnienie Digital Finance Award dedykowane firmom, które proces zarządzania finansami oparły na implementacji innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Uhonorowanie laureatów odbyło się w trakcie kongresu Dyrektorów Finansowych w Sopocie.

Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. ze Starogardu Gdańskiego są największym polskim producentem leków i liderem polskiego rynku farmaceutycznego. Zatrudniając ponad 7 500 osób aktywnie działa na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej. W opinii Jury nagrody, w wyniku wprowadzonych w Polpharma zmian wdrożono zarządzanie procesowe i zautomatyzowano wiele procesów co spowodowało zmianę mentalności i nastawienia pracowników oraz organizacji pracy w skutek czego uwolniono zasoby i zbudowano uczącą się organizację gotową na dalszy rozwój. Towarzystwo Inwestycyjne INVESTING jest firmą deweloperską prowadzącą swoją działalność na terenie Gdańska oraz w rejonach Trójmiasta. W wyniku wprowadzonych w TI INVESTING zmian skutecznie wdrożono procesowe podejście oraz system Workflow co pozwoliło na optymalizacje oraz automatyzację procesów i zmianę organizacji pracy umożliwiając dalszy rozwój firmy.

WYRÓŻNIENIE Digital Finance Award

Wyróżnienie Digital Finance Award jest inicjatywą Euler Hermes we współpracy z ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants), Centrum Idei Gospodarczo-Ekonomicznych oraz Klubem Dyrektorów Finansowych „Dialog”.

Nadrzędnym celem wyróżnień Digital Finance Award jest promowanie kultury innowacyjności, rozumianej jako wnoszenie nowej wartości dla wewnętrznych i zewnętrznych klientów. Wyróżnienie DFA otrzymują firmy, które podnoszą efektywność biznesu, wdrażając podejście procesowe oraz odpowiednie narzędzia cyfrowe. Dzięki optymalizacji i automatyzacji procesów firmy mogą się szybciej rozwijać, zwiększać rentowność produktów i wartość, a menedżerowie i specjaliści z działów finansowych koncentrując się nad merytorycznymi zagadnieniami przynosząc firmie większą korzyść, a przy tym samemu czerpiąc większą satysfakcję z pracy.