Podkarpacki Klub Biznesu ma za zadanie:

• występować w obronie interesów Członków,
  • współpracować z organami władzy w realizacji przedsięwzięć o istotnym znaczeniu dla regionu i Członków Klubu,
  • uczestniczyć w konsultacjach społecznych,
  • opracowywać oraz przedkładać opinie, ekspertyzy i zapytania w sprawach dotyczących środowiska przedsiębiorców,
  • organizować i prowadzić system usług doradczych i konsultingowych,
  • prowadzić szkolenia, seminaria i konferencje w zakresie problematyki gospodarczej oraz prowadzenia działalności gospodarczej,
  • prowadzić system informacji służącej nawiązaniu kontaktów gospodarczych,
  • organizować misje gospodarcze dla Członków Klubu a także spotkania oraz inne imprezy klubowe, promocyjne, bankietowe i wystawiennicze,
  • prowadzić działalność wydawniczą stałych oraz specjalistycznych materiałów informacyjnych i reklamowych,
  • prowadzić działalność promocyjną na rzecz Klubu,
  • prowadzić działalność o charakterze charytatywnym,
  • umożliwić wymianę doświadczeń wśród członków Klubu.

Ponadto Podkarpacki Klub Biznesu utrzymuje ożywione kontakty z innymi, podobnymi organizacjami gospodarczymi, społecznymi i politycznymi działającymi w Polsce i za granicą.