Po Schrems II.

12 lutego 2021
  • Ekspert radzi

udostępnij

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem przygotowanym przez Członka Podkarpackiego Klubu Biznesu, firmę: POLCOM Sp. z o.o. Treść dotyczy wyroku w sprawie Schrems II i następstw z nim związanych, czyli sposób postrzegania przetwarzania danych osobowych.

COVID-19 przyspieszył proces transformacji cyfrowej o co najmniej kilka lat. W odpowiedzi na zmieniające się potrzeby wywołane pandemią, związane m.in. z przejściem na model pracy zdalnej czy wzmożoną ilością spotkań on-line, firmy zaczęły przechodzić przyspieszony proces digitalizacji.

Jednym z rozwiązań wychodzących naprzeciw cyfryzacji jest usługa cloud computing. Jednak głośny wyrok w sprawie Schrems II dotyczący przetwarzania danych pomiędzy państwami należącymi do Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a tzw. państwami trzecimi, zmienił sposób postrzegania przetwarzania danych w chmurze poza terytorium EOG w zakresie ich bezpieczeństwa.

 

Co się zmieniło i jak interpretują to eksperci zajmujący się bezpieczeństwem danych?

Ponieważ zagadnienie jest rozległe, przygotowaliśmy dla Państwa materiał, w którym odpowiadamy m.in. na poniższe pytania:

  • Czy przetwarzanie danych poza EOG jest nadal bezpieczne?
  • Jak ma się przetwarzanie danych w chmurze obliczeniowej do tajemnicy zawodowej i RODO?
  • Czy powierzanie danych i przetwarzanie ich w zewnętrznym data center jest bezpieczne?

 

Link do materiału dostępny: TUTAJ