Szanowni Państwo,
Stosowanie mechanizmów sztucznej inteligencji w niemal wszystkich dziedzinach biznesu stało się faktem i dziś nie trzeba już nikogo przekonywać, że narzędzia wykorzystujące sztuczną inteligencję wpływają pozytywnie na wiele aspektów funkcjonowania przedsiębiorstw, w tym m.in. umożliwiają optymalizację procesów, zwiększenie efektywności i produktywności oraz lepsze podejmowanie decyzji.
Intensywny rozwój AI niesie ze sobą liczne wyzywania, w tym również prawne. Dostrzega to m.in. ustawodawca unijny, prowadząc prace legislacyjne zmierzające do stworzenia ram prawnych dla systemów sztucznej inteligencji.
Zapraszamy 14 grudnia br. o godzinie 10:00 na bezpłatne webinarium „Wdrażanie oraz wykorzystywanie mechanizmów AI w biznesie. Wyzwania prawne.” W trakcie spotkania online nasz ekspert – radca prawny Damian Chudzik, lider praktyki prawa nowych technologii, IT i IP omówi najważniejsze wyzwania prawne w obszarze wdrożeń i stosowania narzędzi sztucznej inteligencji. Poruszone zostaną takie zagadnienia jak m.in.: nowe wymagania prawne dla AI w UE, aspekty prawne wdrożeń systemów AI czy ryzyka prawne związane z korzystaniem z narzędzi AI.
Do udziału w webinarium zapraszamy menedżerów, którzy w swoich organizacjach korzystają z mechanizmów sztucznej inteligencji albo chcą je wdrożyć, przedstawicieli firm projektujących i wdrażających systemy IT oparte na sztucznej inteligencji, prawników wewnętrznych firm i instytucji zamierzających wdrażać narzędzia AI oraz wszystkich zainteresowanych tematyką sztucznej inteligencji.
Agenda webinarium:
- Aspekty prawne tworzenia i wdrażania mechanizmów AI:
- Wymagania prawne wynikające z projektowanego Aktu w sprawie sztucznej inteligencji (AI Act)
- Reguły wykorzystania danych na potrzeby trenowania modeli AI (w tym dane osobowe, bazy danych)
- Prawa własności intelektualnej w procesie tworzenia i wdrażania systemów AI
- Ryzyka prawne korzystania z narzędzi AI w biznesie:
- Ryzyko naruszenia praw w procesie „uczenia” systemów AI
- Ryzyko naruszenia praw w procesie korzystania z wytworów sztucznej inteligencji (utwór czy nie utwór, a jeśli tak, to czyj?)
- Ryzyko naruszenia informacji prawnie chronionych
- Ryzyko naruszenia regulaminów narzędzi AI
- Korzystanie z narzędzi AI – rekomendacje
LINK DO REJESTRACJI: https://bit.ly/3uDUhYG